Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Letopisy Narnie – C.S.Lewis

30. července 2008 v 17:49 | AngEl |  ►#_Knížky
Čarodějův synovec
Šestá kniha série Letopisy Narnie./nenechte se zmást - je to ve skutečnosti první díl/
Takhle mokré a studené léto nebylo už roky. Polly a Digory se z nudy rozhodli prozkoumat půdu jednoho starého domu. Opatrně překročili trámy a plížili se temnou chodbou, která spojuje jejich domy s neobydleným domem za nimi. Co tam najdou? Straší tam? Nebo tam dokonce objeví utajenou bandu všeho schopných zločinců? Ať tak nebo tak, nějaká záhada v tom být musí!
Jaké je jëjich zklamání, když při svém pátrání objeví jen tajnou pracovnu Digoryho strýčka Andrewa. Jenže pak strýc při jednom svém šíleném pokusu nechá zmizet Polly a je nad slunce jasnější, že se nudné léto změní v úžasné a vzrušující dobrodružství.
Letopisy Narnie - příběhy, které dnes neodmyslitelně patří do světového fondu dětské literatury jsou pozváním pro každého z nás. Pojďme a pospěšme spolu s dětskými hrdiny do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přece jenom zvítězí!
Lev, čarodějnice a skříň
První kniha série Letopisy Narnie./druhý díl/
Starý profesor si žil ve svém vlastním světě, a nechal děti - Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucinku - hledat si vlastní zábavu v obrovském starém domě. Byl to dům, který vám připadá nekonečný, a člověk tu narazil na spoustu nečekaných míst: na desítky ložnic, ale také na hrozně dlouhou místnost plnou obrazů, kde bylo i celé rytířské brnění, na pokoj ověšený zelenými čalouny, kde v rohu stála harfa, nebo na celou řadu navzájem propojených pokojů, které byly plné knih. Jeden pokoj však byl úplně prázdný až na velkou skříň. Lucinka se jednoho dne rozhodla ji prozkoumat a jak se prodírala mezi kabáty, všimla si, že jí něco křupe pod nohama. Sklonila se, aby to ohmatala, ale místo aby ucítila hladké tvrdé dřevo, dotkla se něčeho měkkého, sypkého a velice studeného. Také na ni padalo něco chladného a měkkého. Vzápětí zjistila, že stojí uprostřed lesa, je tma, pod nohama má sníh a vzduchem poletují vločky. Tak se dostala do podivné, magické země jménem Narnie.
Legendární dobrodružství právě začíná...
Kůň a jeho chlapec
Pátá kniha série Letopisy Narnie./třetí díl/
Narnie... kde koně mluví... kde se rodí zrada... kde čeká osud.
Pro Šastu je už dost velké překvapení, když zjistí, že jeho otcem není rybář Aršíš. A když ho Brí, mluvící kůň, odnese z kruté země Kalormenu hledat bezpečnou a šťastnou zemi Narnii, kde vládne Nejvyšší vládce Petr, ocitne se Šasta až po uši v záhadách a dobrodružstvích, o jakých se mu nezdálo ani v nejdivočejších snech.
Cesta je plná strachu a nebezpečí, intrik a dobrodružství. V přestrojení putují městem Tašbánem, kolem strašidelných hrobek a pak palčivým dnem a stříbřitou nocí přes vyprahlou poušť do vysokých hor Archenlandu. A i když je Narnie na dohled, Šasta si uvědomí, že musí konečně překonat svůj strach...
Princ Kaspian
Druhá kniha série Letopisy Narnie./čtvrtý díl/
Narnie... kde zvířata mluví... kde stromy chodí... kde právě začíná bitva...
Pevensieovy děti posmutněle čekají na nádraží na vlak, který je odveze zpátky do školy. Lucie náhle ucítí, jak ji cosi táhne. Vzápětí se totéž stane Edmundovi a pak i Petrovi a Zuzaně. V okamžení je nádraží to tam a oni se ocitnou v přerostlém lese u moře, poblíž zříceniny svého bývalého hradu Cair Paravelu. Jsou zpátky v magické zemi Narnii, kde prožili tolik krásných let jako králové a královny v příběhu Lev, čarodějnice a skříň.
Muselo se tu stát něco hrozného. Jejich nádherný hrad je v troskách a všude kolem je podivné ticho a prázdno. Až s překvapivým příchodem trpaslíka se dozvědí, jak smutný osud Narnii postihl. Zemi ničí občanská válka, protože statečný princ Kaspian si uvědomil, jak podle se chová jeho strýc král Miráz, a snaží se získat zpět království, které mu právem patří. Kaspian ale potřebuje pomoc a děti se s Aslanovou podporou rozhodnou Narnii zachránit a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí.
Plavba Jitřního poutníka
Třetí kniha série Letopisy Narnie./pátý díl/
Narnie... kde se probouzejí draci... kde hvězdy kráčejí po zemi... kde se může stát cokoli...
Edmund a Lucie museli trávit letní prázdniny se svým příšerným bratrancem Eustacem a byli z toho zoufale nešťastní. Jednou sklesle hleděli na obraz korábu s drakem na přídi, když tu náhle zavál vítr a loď se zlehka rozkolébala. Vzápětí rám zmizel a všechny tři děti byly strženy do vln. Z lodi jim kdosi hodil lano a ony se po něm s námahou vyšplhaly do bezpečí na palubu.
Když se Lucinka usadila ve své kajutě, věděla s jistotou, že je čeká báječná doba. A měla pravdu: loď patřila princi Kaspianovi, který se vypravil hledat sem přátel svého otce, ztracených před dávnými lety na nebezpečné plavbě k Východním ostrovům.
Stříbrná židle
Čtvrtá kniha série Letopisy Narnie./šestý díl/
Narnie... kde obři chystají zkázu... kde zlo splétá sítě... kde vládnou kouzla...
Je podzim a Jill se jednoho dne ve své příšerné škole cítí obzvlášť nešťastná. Eustace se ji snaží utěšit příběhy o kouzelné zemi, kterou navštívil o minulých prázdninách, a ona se rozhodne, že jejich jediná naděje je utéct a tu kouzelnou zemi najít. Seberou tedy všechnu sílu vůle, vrhnou se pod vavřínový strom a zatáhnou za těžké dveře v kamenné zdi.
Dostanou se pryč ze školy, pryč z Anglie, pryč z celého našeho světa na To místo, a tak začíná jedno z největších a nejnamáhavějších dobrodružství, k nimž v Narnii kdy došlo. Aslan totiž dá dětem za úkol najít Riliana, milovaného syna krále Kaspiana, který zmizel při pátrání po vrahu své matky. Aby Jill a Eustacovi při jejich hledání v podzemí Narnie pomohl, poskytne jim čtyři znamení, jichž mají uposlechnout. Musejí si pospíšit, protože Kaspian je starý, jenže děti ve svém spěchu tři z životně důležitých znamení přehlédnou. Zdá se, že čas i náhoda stojí od samého začátku proti nim.
Poslední bitva
Sedmá kniha série Letopisy Narnie.
Narnie... kde lež plodí strach... kde oddanost prochází těžkou zkouškou... kde se všechny naděje zdají ztracené...
Když jsou Jill a Eustace s velkým trhnutím vrženi do Narnie, najdou tam všechno ve strašlivém zmatku a pochybách. Vytáčka, nejchytřejší, nejošklivější a nejvrásčitější z opičáků, přesvědčil chudáčka důvěřivého osla Zmatlíka, aby si oblékl lví kůži předstíral, že je Aslan. Když tedy "Aslan" začne vydávat strašlivé rozkazy, zvířata a trpaslíci sami nevědí, co mají dělat a komu věřit. Tirian, král Narnie, musí jednat rychle, než budou zvířata docela zkažená a harmonie království nenávratně zničena. Jaké je to ale radostné překvapení, když se k Jill a Eustacovi připojí Petr, Edmund a Lucie, aby pomohli Tirianovi ve velké bitvě, která navěky rozhodne o osudu kdysi slavného království Narnie.

Narnie vyšla v několika provedeních. jako obrázek jsem zvolila obal knihy, která obsahuje všech sedm dílů.

 


Komentáře

1 verculenka verculenka | Web | 30. července 2008 v 17:51 | Reagovat

Ahojíík..zvu tě na můj blog..mam tam ted bleskovku.;-)můžeš se zapojit i ty:-*

2 M@rketk@ M@rketk@ | Web | 30. července 2008 v 17:54 | Reagovat

Ahojky prosimte koukni se mi na blog...chci mit dnes navstevnost alespon 100 lidi...jen se tam pls koukni a kdyz se ti tam bude libit atak zanech pls koment a muzes se zapojit do bleskovky............kouknes se tam?....ale stejne pochybuju...měj se kráásně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«