Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Pozvedněte slabé

26. června 2009 v 22:09 | AngEl |  Ze života mého ..

Ve čtvrtek 15. 6. a v pátek 26. 6. 2009 se v Turnově, Železném Brodě a jistě také na jiných místech libereckého kraje konal 7. ročník regionální veřejné sbírky "Pozvedněte slabé".

Do ulic Turnova vyběhlo zhruba 12 dvojic studentů z 1. ročníku a kvinty, další dvojce zamířila do Železného Brodu, aby vybírali peníze na pomoc mateřské školce Sluníčko v Turnově, kde jsou děti postižené autismem. Prodávali jsme obyčejné propisky za 30 Kč a takové dřevěné s kytičkou za 50 Kč. Je pravda, že ne všichni přispěli, ale spousta lidí darovala alespoň dvacetikorunu.
Oslovovat na ulici lidi s tím, že po nich chcete, aby přispěli, je v době končící ekonomické krize a katastrofy na Moravě s povodněmi poněkud obtížnější, ale ne nemožné. Za dva dny jsme tedy s kamarádkou prodali všech padesát "velkých" propisek a šest "malých". Když jsme se dneska odpoledne vracely na gymnázium s plnou pokladničkou a prázdnou taškou na tužky, byli jsme poslední. Paní profesorka, organizující u nás ve škole tuto sbírku, spočítala, že jenom na prodaných propiskách se utržilo zhruba 30 880 Kč. Když se do toho započítají i peníze, které šly jakoby bokem bez tužek, bude se suma pohybovat, podle mě, oklo 32 000. Myslím si, že je to slušná částka.
Byli jsme poučeni, že se máme lidem nabízet, i tak se nám stalo, že sme se na pár minutek zastavili s naší profesorkou češtiny a přišel k nám dělník z nedaleké stavby a přispěl nám padesáti korunou i bez našeho "podlézání". Byly jsem z toho příjemně překvapeny. A další, snad možná poslední zajímavý zážitek, se stal o několik desítek minut později. Když napíšu "chlápek typu Bohuše" tak nebude nikdo vědět, jak vypadal. Stejně na tom budete, když napíšu, že vypadal jako "špérák". Ale ono je to stejně jedno; na vzhledu nezáleží. Nepřispěl nám, přesto řekl něco pro mě zajímavého. Pravil, že si dříve taky takhle kupoval předměty z kterékoliv sbírky, že to bral jako kupování odpustek. Dnes že to už nedělá; že pomáhá jinak. Že odpustky nejsou odpustkami, když to není myšleno od srdce.
Beru to jako dobrou zkušenost, ale je nepravděpodobné, že bych se ještě někdy přihlásila jako dobrovolnice. Raději budu přispívat, než chodit po ulicích a oslovovat lidi. Taktéž jsem prohlásila, že když uvidím někoho, jak se plahočí po ulici a vybírá peníze na něco solidního, tak mu přispěju už jen proto, že s ním soucítím, jak je tahle práce úmorná. Ne, samozřejmě; přispěla bych i bez toho .. =O)


P.S. dodatek .. =O) tady je článek k tomu na našich stránkách školy i s konečnou sumou vybraných peněz .. .:GyTu:.
 


Komentáře

1 M* M* | Web | 26. června 2009 v 22:10 | Reagovat

Ahojky! :)
Máš krásnoučký blog! ♥
Dala bys mi prosím hlas v jedné soutěži?
Clickni na web(není to můj web)!
Příběh č.10 ♥
Kujůůů mots*

2 Lilly Silent Lilly Silent | Web | 26. června 2009 v 22:19 | Reagovat

prekvapivy, kolik penez se vybralo :)) to je dobre, ze se aspon nekdo snazi

3 AngEl – správce AngEl – správce | 27. června 2009 v 12:04 | Reagovat

taky jsem byly s kámoškou překvapený .. hlavně bylo těžký poznat, kdo je ochotný přispět .. do některých lidí bychom to vážně neřekly ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«