Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Šála

10. července 2009 v 19:14 | AngEl |  Malování na hedvábí
Tak mi začaly prázdniny a mám spoustu času na to, abych konečně udělala věci, na které jsem před tím neměla tolik času. jako třeba namalovat si šátek nebo šálu. a tak jsem se do toho pustila. a tohle vzniklo.. =O) .. a víceméně jsem se rozhodla popsat i postup. přestože nebude určitě nikomu platný a přestože podobných postupů na internetu najdete určitě mnouho.

Takže jsem si nejdříve udělala několik návrhů. aby bylo z čeho vybírat .. =O)
Nakonec to tedy vyhrály tyhle dva návrhy /chci si udělat dvě šály/. pro svoji lepší přehlednost jsem si udělala předlohu i na papír o rozměru té šály, abych věděla jak si to rozvrhnout, a zvýraznila, abych to pdo hedvábám viděla.
pak jsem si vypla šálu do rámu. můj rám je daný dohromady z několika prkýnek a je vícemíně provizorní, ale i tak se na něm dá pracovat. špendlíky taky nejsou ideální, protože mají tlustý hrot a hedvábí ničí. šála se dá do rámu vypnout i různými háčky, které se dají koupit, ale ty jsou na můj vkus až moc drahé.
pod to jsem i dala zvěčenou pedlohu a překreslila ji ještě fantomovým fixem. to ale dělat nemusíte; můžete se do obtahování obrysů pustit hned. kontury schnou asi hodinu, ale nejjistější je nechat je schout přes noc.pak už stačí vzít štětec a barvu a jít malovat. když se vybarvují velké plochy, musíte si dát pozor, aby se vám nevytvořily "mapy", protože barva celkem rychle zaschne. dá se tomu předejít tím, že si plochu rozdělíte konturou na manší části cíleně, nebo musíte pracovat systematicky a rychle. mě se to naštěstí povedlo. dotahovat štětcem až ke konturám taky nemusíte, protože barva se v hedvábí krásně rozpíjí, ale záleží samozřejmě i na druhu hedvábí.protože jsem tam chtěla o něco víc černé, obtáhla jsem další hvězdičky guttou - bezbarvá kontura/poměrně dost se rozpíjí/, která zakrývá místa, a dá se vymýt; v mém případě i po přeťupání černou zůstaly obrysy hvězdiček zelené. když jsem ťupovala, použila jsem barvu ztuženou tužidlem.
po zaschnutí jsem šálu sundala z rámu, na rubu vyželila na telutu "bavlna" asi 3 minuty. tam kde jsem použila guttu jsem z obou stran dala papír, protože se ta gutta jinak po nahřátí trošku rozpeče, tak aby se mi nechytla na žehlicí prkno. jiank jsem to zažehlovala také přes papír, přestože si myslím, že tomu přímý kontakt nevadí. poté jsem šálu vyprala, aby se vymyla přebytečná barva a gutta. nechala uschnout a je z toho .... toto. je sice pravda, že to moje představy tak úplně nesplňuje, přesto jsem spokojená. neumím svoje vize spracovat tak, aby to byl přesný obraz .. =O) 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«