Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Simon R. Green – Něco z Noční strany

7. srpna 2009 v 20:27 | AngEl |  ►#_Knížky
První kniha série Noční strana.


Jmenuji se Taylor, John Taylor. Na mé navštívence stojí, že jsem detektiv, ale ve skutečnosti jsem spíš expert na nalézání ztracených věcí. Částečně je to dar, se kterým jsem se narodil jako dítě Noční strany.
Už je to dávno, co jsem odtamtud odešel, jen tak tak se zdravou kůží a rozumem. O té doby si na živobytí vydělávám v prosluněných ulicích Londýna.
Jenže kšefty v poslední době vázly, a tak když do mých dveří vstoupila Joanna Barrettová se všema těma svýma prachama a požádala mne, abych našel její ztracenou dceru, neřekl jsem ne.
Potom jsem zjistil, kam se to nešťastné děvče zaběhlo.
Na Noční stranu. To je čtvereční míle pekla uprostřed města, kde jsou vždycky tři hodiny po půlnoci. Kde se můžete setkat s mýty a popíjet s netvory. Kde není nic, jak se zdá, a všechno je tam možné.
Přísahal jsem, že se tam už nikdy nevrátím. Jenže ta holka byla v těžkém průšvihu a její matka na mne spoléhala. Takže mi zbývalo jen jediné - vrátit se domů...


můj názor: (k ostatním ho připojit nemůžu, protože to je hafo dlouho, co jsem je četla, ale tuhle knížku jsem dočetla dneska, tak si to snad dovolit můžu) Krásná, napínavá od začátku do konce. konec trošku nejasný pro lidi s pomalejším chápáním (viz já), ale když koukám, že je to první kniha série(hurá já narazila na první díl!! ale řekla bych, že další v knihovně mít nebudou.. schade), je mi to jasné. doufám, že se dostanu i k dalším dílům. Johna Taylora nehodlám jen tak opustit a budu doufat, že se znovu setkám i se Susii Brokovnicí a Břitvákem Eddiem, Prohnilým bohem bleskové břitvy. už se nemůžu dočkat, až si budu moct zase představovat, že takový svět vážně existuje..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«