Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

7. kapitola

15. listopadu 2009 v 23:33 | AngEl |  #abc#


První úplněk - odpoledne
Jely daleko, dokud si Saathi nebyla jistá, že je nikdo nesleduje. Dojely až ke zdi nějaké staré a neudržované zahrady. Keře a stromy uvnitř si rostly, jak chtěly, a nikdo jim v tom nebránil. Přesto se ještě, i když stěží, dalo brankou projít. Tam se rozhodly, že si odpočinou a pak se vydají na cestu zpátky do Domu Pravdy.
"Kdo byli ti lidé?" zeptala se princezna.
"Ti, co vás chtějí unést. A před kterými vás vaše matka chrání, nejspíš."
Posadily se u zdi. Mezi listím prosvítalo slunce. Po větvích poskakovali malí ptáčci. Všechno vypadalo nesmírně mírumilovně.
"Co se tenkrát večer stalo, Laquen?"
"Nevím, nevím to přesně," zamumlala Saathi. "Poté, co jsme tě poslali s Ulmou pryč, jsme se s těmito lidmi nejspíš střetli. Nebo spíš určitě. A všechny až na mě pobili."
"To je strašné!" zašeptala princezna.
"Ano, to je. Mě odvlekli s sebou; chtěli vědět, kde jsi. Na poslední chvíli a z posledních sil, které jsem v sobě sebrala jsem utekla; chtěli mě popravit, tak jako to odělali s ostatními. A pak .. probudila jsem se na ulici, nevěděla jsem, kde jsem, kdo jsem, jak jsem se tam ocitla. Prostě nic. Vůbec nic."
"Proto ti tak dlouho trvalo, než jsi mě poznala?"
"Ano, ale naštěstí se mi paměť pomalu vrací." Smutně se pousmála.
Pak dál zamkle seděly a každá přemýšlela o jiných věcech.
Náhle ptáci polekaně vzlétli. "Někdo je vyplašil!" vyskočila na nohy Saathi. Otočila se čelem k brance a vytasila meč. Princezna se schovala za ni.
Stále nikoho nebylo vidět, přestože slyšet bylo. "Oni jsou za námi!" zašeptala najednou do ticha princezna. Otočily se. Stáli tam tři muži s meči v rukou.
"Konečně jsme lapili ptáčky," ušklíbl se najmladší z nich, nejspíš jejich velitel. Najednou vyrazil k Saathi. Než se ztihla vzpamatovat, vyrazil jí z ruky zbraň a dotlačil ji ke zdi; chytil ji pod krkem.
"Uteč!" zašeptala z posledních sil Saathi. Chvíli princezně trvalo než si to uvědomila a pak vzala nohy na ramena.
"Chyťte ji, vy pitomci!" křikl velitel. Jeho muži se ale ještě notnou chvíli soucitně dívali na Saathi. Ve tvářích měli smíšené pocity; nejraději by neposlechli, ale netroufnou si.
"Myslela sis, že svému osudu utečeš, co?" zasyčel jí bojovník do tváře, když zůstali sami.
"Chcípni!" Až moc dobře si toho člověka pamatovala.
Ušklíbl se. "Až po tobě." Upustil meč a vytáhl dýku. I přes kožený korzet, který ji měl chránit, cítila její ostrý hrot. "Až po tobě, slyšíš?"
"Zabít bezbraného, to se dělá?"
"Jak myslíš," pustil ji, odstoupil a vzal si znovu svůj meč. "Budeme bojovat, když si to přeješ."
Co to dělám?! Vždyť oba víme, kdo vyhraje. Je to sebevražda!
A dopadlo to právě tak, jak si myslela. S tím rozdílem, že ji nezabil. "Budeš se nám ještě hodit," brumlal si pro sebe, když ji svazoval. Pak ji zvedl na nohy a vydali se brankou pryč. Po cestě narazili na jeho druhy, ale neměli s sebou princeznu. Velitel je seřval, ale oni si výčitky svědomí kvůli tomu nedělali.
Brzy došli na místo, kde se ještě bojovalo. Když tam přišli nastalo ticho. Velitel podkopl Saathi nohy a donutil ji pokleknout. Byla naprosto na dně.
"Necháme vám vaši princeznu, ale my si naoplátku necháme vaši Laquen. Budeme ovšem považovat výměnu. Dejme tomu za tři dny na mýtině Lo. Jen ty," ukázal na Yn, "ty," ukázal na Adreka, "vy dva," na Zara a Liku, "a váš Mistr, který tu předpokládám není. Nesnažte se podvádět, nevyplatilo by se to." Kopl Saathi do zad, čímž po ní chtěl, aby se zvedla; ignorovala ho. Udeřil ji tedy ještě jednou a vytáhl ji na nohy sám. Chtěla se mu vytrhnout a utéct, ale silný stisk jeho paží společně s několika ranami jí to nedovolili.
Adrek se chtěl rozeběhnout za nimi, ale Yn mu v tom zabránila. Nechápavě se otočil. "Co budeme dělat?!" vykřikl téměř bezmocně.
"Poslechneme je, ale nejdříve to musíme sdělit Mistrovi," odpověděla mu s klidem Yn. Otočila se a odcházela. Adrek se ještě chvíli díval za únosci jeho Saathi a pak vyrazil za ostatními.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«