Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Mikrosvěty_4 – Teorie, které nejsou, ale mohly by jednou být

21. listopadu 2009 v 23:59 | AngEl |  Cogito, ergo sum
"A stejně nejsme sami. Někde přeci musí něco existovat, něco, co je nám podobné."
"Já pořád tvrdím, že jsme roboti, i když si s tím občas připadám, jako blázen."
Tak takhle to asi nějak začalo. Naše skvělá debata o vzniku života, o teleportaci a ovládání věcí, času ..
Vraceli jsme se s H. ze Žďárku, krásně svítily hvězdy a on zvedl oči k nebi a zamyslí se. Říkal, že ho to vždycky donutí nad tímhle přemýšlet.
Začalo to u čokolády. U toho, že jsem ji jednou chtěla rozložit do dvojkové soustavy a poslat kámošovi přes ICQ. Dašli jsme k tomu, že bychom potřebovali přístroj, který by tu čokoládu uměl rozložit, převést na jedničky a nuly a poslat a pak ještě druhý přístroj, který by to dekódoval a vytvořil z toho tu čokoládu. A najednou jsme byli u toho, že by se to vlastně dalo využít k teleportaci.

Po delší době na to zase přišla řeč. Muselo by to jít jinak. Protože se NEMŮŽEME jen tak rozložit, musel by ten přístroj umět uvést přesné složení jednostlivých částic a jejich přesnou polohu. Pak by to odeslal a na druhé straně by se to podle toho složilo. Ale na té druhé straně by muselo být dostatek materiálu, aby bylo z čeho skládat. A najednou byl u toho, že se takhle dá přenést hmota, ale těžko už asi myšlenky, takže to, co by vzniklo na druhé staně, by neumělo mluvit, chodit, nemělo by to žádné vzpomínky, bylo by to vlastně TÉMĚŘ
ideální dvojče toho na začátku, ale všechny základní věci by se muselo naučit. Takže pro lidi by se to použít nedalo. No a konec konců ani pro tu čokoládu, protože stejně musíte mít tu hmotu, z níž je udělaná, takže je prostě lepší si ji koupit celou.
Přešli jsme k cestování časem. Do budoucnosti bychom se mohli podívat jenom za předpokladu, že bychom se pohybovali /myšleno tím tedy částice, z nichž jsme složení/ vyšší rychlostí než okolí. A do minulosti tehdy, když bychom se rovněž pohybovali rychleji než okolí, ale ještě také opačným směrem. Oboje je, myslím, dost dobře nemožné.
Pak jsme se bavili o myšlenkách a ovládání věcí. Nemohla jsem pochopit, jak by mohl ovládat díky napojení na stejnou vlnouvou délku ÚPLNĚ VŠECHNO. Pochopila jsem to u lampy, ale u cihly ne. Tam mi to moc dobře nešlo představit.
Nakonec jsme skončili u Iluzí. U teorie, že všechno je jen Iluze, vytvořená něčím Vyšším, jiným, Pánem Iluze. A tím, že bychom se nabourali na jeho myšlení, bychom toho mohli hodně změnit. Anebo taky všechno naprosto zničit. Třeba má Pán Iluze samodestrukční postup, spočívají ve stále se zvyšujících znalostech člověka, ktarý na tohle všechno přijde a tím nás a sebe zničí.
Třeba má pravdu, a třeba ne. Pochybuji, že to někdy zjistím.
H. je zvláštní. Cokoliv okolo něho ho fascinuje a nad vším přemýšlí. Tvrdí, že by bylo potřeba víc takových lidí, kteří jen tak nad tím začnou dumat, že pak by se dalo něco učinit. A možná má i pravdu. Bylo by to úžasné ..

Nula prostě musí být. Je to hranice mezi kladnými a zápornými čísly.

Každý stát je zadlužený. Takže jiným půjčují z půjčených peněz. Takže vlastně žádné peníze nejsou.

"Já ten dům koupím"-"A z čeho? Z peněz, které neexistují?"

Matematika je nadvěda. Filozofie vám sice zodpoví polovinu otázek, ale na druhou vám dá odpověď matematika.

"Nikdy nevím, jestli jsou peníze kladné nebo záparné. Samozřejmě, vždycky se říká, že to je kladná hodnota, ale když jsme v dluhu, tak by to mělo být záporné."-"Nebo taky žádné, nula, když žádné peníze vlastně nejsou. Nekonečně velká nula!"-"To je ten čtvrtý rozměr! Velikost čísel!"

Minulost změnit nemůžeš, protože se už jednou stala. A budoucnost také ne, protože to je jen předpoklad. Ta záleží na tvém okamžitém rozhodnutí.

 


Komentáře

1 Alassea C. Alassea C. | Web | 22. listopadu 2009 v 16:26 | Reagovat

:-D..takovýhle věci jsem taky řešila, ale s kamarádkou, když se mě zeptala, jestli si myslím, že jsme ve vesmíru samy a já řekla, že jo a ona proč? a už to jelo :-D
možná by nebylo na škodu to trochu vylepšit, třeba se toho jednou někdo chytí a opravdu to dokáže :-D

2 Vivienne Vivienne | Web | 22. listopadu 2009 v 18:25 | Reagovat

Tak tohle jsem nikdy neřešila s někým, většinou jen sama se sebou, když mě občas chytne taková nálada...

3 AngEl AngEl | 22. listopadu 2009 v 19:34 | Reagovat

Já sama ze své vůle nad tímhle nepřemýšlím, to jenom když jsem s ním. Když jsem sama nudím se, tak vymýšlím příběhy .. neužitečné, ale mám aspoň možnost utéct do jiné reality .. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«