Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Zápisník smrti

18. listopadu 2009 v 18:42 | AngEl |  Filmy

Death Note, česky Zápisník smrti, je japonský hraný film z roku 2006 podle komiksové předlohy.
Na název Death Note jsem narazila poprvé před několika měsíci při své procházce blogy. Byla to jedna, řeklabych, šťastných náhod, protože jem to tenkrát vlezla, myslím, na grafický blog, kde měli layout právě s motivem Death Note. Příběh mě docela zaujal, jenže to mě tehdy ještě nenapadlo, že taky někdy narazím na film.
Takže děj. Light Yagami najde Zápisník smrti, notýsek, do něhož když vepíšete jméno osoby, zemře na infarkt. Light si vezme spravedlnost do svých rukou a začne tímto způsobem zabíjet nepotrestané zločince. Část národa ho proto opěvuje jako Kiru, jako hrdinu, a část ho zatracuje za zabíjení lidí. Po pachateli začne pátrat policie, v čele s Lightovým otcem. /Light sám chce jít v otcových stopách./ Brzy si pozvou nejlepšího detektiva, L. Light bude schopen i za cenu životů nevinných lidí se udržet v utajení před L. Na konci filmu nechá zabít svoji přítelkyni, poprvé se setká s podezřívavým L., který si myslí, že by Kira mohl být právě Light, a je přijat do pátrací skupinky.
Námět ve mně vzbudil nutkání přemýšlet nad tím, co je vlastně správné; kdo měl pravdu: L. nebo Light Yagami?
Nevím, koho z herců bych vyzvedla, protože nikoho z nich neznám /jestli ono to nebude tím, že jsem japonský film viděla poprvé/.
Film je to krásný, kombinuje fantazii a napětí, což mám hrozně ráda. Má poutavý děj, i když po skončení filmu jsem jeho konec tak úplně nechápala.
/Nemůžu si jaksi odpustit plakát .../
 


Komentáře

1 Vivienne Vivienne | Web | 18. listopadu 2009 v 21:04 | Reagovat

zní to zajímavě, když to takhle píšeš,jestli budu mít příležitost určitě zkouknu:-)

2 Sangacu Sangacu | 26. října 2011 v 21:38 | Reagovat

NEJLEPSIIII a L nema chybu :))

3 zuzka zuzka | E-mail | 9. srpna 2017 v 16:34 | Reagovat

Ahoj je to skvělí film jistě jsi nepochopila konec právě proto že končí otevřeně to mě nutilo přemýšlet a hledat a skončil takto kuli lepší návaznosti na druhý díl ( zápisník smrti poslední jméno ) doporučuji všem co viděli jedničku pro pochopení a ukončení napětí se kouknout na navazující dvojku která mi sice příjde o něco horší než jednička ale zodpoví otázky a uzavře konec :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«