Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Každý svého Štěstí strůjce ..

1. prosince 2009 v 20:36 | AngEl |  Cogito, ergo sum
Jenom ti, kdo nic nečekají od náhody, jsou pány osudu. /Metthew Arnold/
Kdysi jsem četla příběh dvou mužů, strých přátel, kteří se po letech potkali. Jeden z nich býval za mlada chudý, ale teď z něho byl bohatý majitel firmy na kloubouky. Ten druhý býva obyčejný, ale teď je nešťastný. A ten úspěšnější vypráví svému příteli příběh o Kouzelném čtyřlístku. A právě v tomhle příběhu jsem pochopila jednu důležitou věc. Věřili byste, že existuje štěstí a Štěstí?


Okolnosti? Co jsou to okolnosti? Okolnosti, to jsem já! /Napoleon Banaparte/
Nikdy před tím jsem nad tím neuvažovala, ale čím jsem starší, tím tomu dávám víc za pravdu. Když to tedy vztáhnu na sebe: ano, můžu se neučit a doufat, že budu mít štěstí a dostanu jedničku, ale taky tomu můžu dát určitý čas k přípravě a dát si svůj základ ke Štěstí. Co tím chci říct: existuje štěstí, přízeň osudu, lepší den, něco, co nevydrží věčně. Výhru v loterii dříve či později stejně promrháte, ale když si vytvoříte svoje vlastní Štěstí, mít skvělou práci a pravidelný přísun peněz, pak trvá hodně, hodně dlouho.
Existují dveře, jimiž může vstoupit Štěstí, ale jen ty máš klíč. /Čínské přísloví/
Ale co když nevíte, jestli cesta, která by vám mohla pomoci, není jen slepá ulička, která vám zabere čas?
Jak už jsem říkala, bylo se mě tázáno, zda nechci jít na seminářk matematické plympiádě. Pravda, původní rozhodnutí bylo tam nejít, protože ono to je docela složité. Čas zavanul všechny výčitky svědomí kvůli tomu vzniklé, ale včera se mě ptali znovu a na mně bylo rozhodnutí, buď si stát na své, anebo jít. Ano, ne; ano, ne; ano, ne. Zeptej se svého třetího "já" .. /Ještě kdyby nějaké bylo; jsem tak maximálně rozdvojená osobnost, ne roztrojená./ A dnes znovu. Nakonec jsem přikývla. Co když mi to celé "sedne" a pak pomůže k tomu se dostat na vysokou? To nikdy nevím. A tak to zkusím, za zkoušku nic nedám. Aspoň budu mít čisté svědomí, že jsem udělala, co bylo v mých silách ..
Naše Štěstí se nenachází mimo nás, ale uvnitř nás samých a v naší vůli. /Julius Grosse/

Mnozí chtějí mít štěstí, ale málokdo se rozhodne za ním jít.
"Kdysi dávno v jednom dalekém království kouzelník jménem Merlin shromáždil v zahradách královského hradu všechny tamní rytíře a řekl jim: Dozvěděl jsem se, že v našem království za šest nocí vyroste Kouzelný čtyřlístek."
Tak začíná půvabný pohádkový příběh o hledání lidského štěstí. Kdo z rytířů přijme výzvu a vydá se na obtížnou výpravu? Kdo z nás je ochoten překonávat nástrahy, přemáhat sám sebe a odvážit se do neznáma?
Právě ochota uvažovat nově, uskutečnit změny a přistupovat ke každému problému s otevřenou myslí přináší výsledky, umožňuje překročit hranice průměrnosti a dosáhnout uspokojení.
Tato kouzelná alegorie se čte nejen jako zábavný příběh, ale přinese mnohé podněty k zamyšlení.
Opravdové štěstí vytváří člověk sám. Stačí učinit první krok.

Jsi příčinou téměř všeho, co se ti děje. /Niky Lauda/

 


Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 2. prosince 2009 v 14:30 | Reagovat

pěkný článek se kterým musím souhlasit, pootevřela si mi oči a já sem za to ráda. Děkuji  :-)

2 Lily Addams Lily Addams | Web | 2. prosince 2009 v 19:41 | Reagovat

zajímavé...

3 Tomáš Tomáš | Web | 10. prosince 2009 v 15:51 | Reagovat

Čau,díky za komentář,se kterým mohu jen souhlasit.Vidím to stejně.
Mimořádně dobrý článek 5*.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«