Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Náhoda nebo osud?

29. prosince 2009 v 13:36 | AngEl |  Cogito, ergo sum
S hrdostí sobě vlastní tvrdím, že věřím na osud. Přesto čas od času prohlásím, že to či ono byla jenom náhoda. Čemu se má tedy věřit: je náš život neřízený a ovládá ho jen a pouze náhoda, nebo si dal Někdo práci s tím, že náš život dopředu předpřipravil a my nemáme žádnou šanci jej nějak ovlivnit?

Ta otázka mi v hlavě vrtá už dobrou řádku dní, a na odpověď stále nepřícházím. Možná, že částečně existje obojí ...
Tak jsem si tak říkala, když jsem na konci devítky dostala od třídní knížku Grandhotel od Jaroslava Rudiše, jestli moje drahá učitelka věděla, že tento pán studoval stejný ústav, na nějž jsem se chystala jít. A že poté, co měl jakousi přednášku u nás na škole, jsem zjistila, že je to docela dobrý šílenec, ale nejspíš docela i úspěšný. /Mohl by se u nás vyskytnout zase./
Jednoho dne jsem něco hledala na netu /a vážně už nevím, co to bylo/. Zaujaly mě některé odkazy a proklikala jsem se až k něčemu, co se jmenovalo/jmenuje Death Note. A klikala jsme dál a zjistila, že je to docela známý, že je to spojené se stylem manga /nebo anime - vážně netuším a za chybu se omlouvám/. A klikala jsem dál .. a o několik hodin později, ovšem stále ještě týž den, jsem v komentářích našla prosbu o okomentování jistého obrázku. "Nu, proč ne," říkám si, i když reklamy a spamy nemám ráda. A juk a on se ten obrázek týká Death Note. Tak jsem si tak říkala jestli to bylo něčím vedený nebo to byla prostě náhoda ..
Někdy to, co se stává ve filmech a knížkách, vypadá neuvěřitelně neskutečně, ale když se to porovná s tím, co se může stát obyčejnému smrtelníkovi, tak proč by nemohlo být všechno možné? Život je sám o sobě docela neskutečný. Už jedna jediná změněná informace ve vaší DNA kompletně změní život. Kolikrát závisí na několika málo vteřinách, ne-li setinách vteřiny. A na podobných věcech jsou založeny neskutečnosti ve vymyšlených příbězích.
Povznést se nad všechno a vidět to jinak. Ale jak? Dost často do kolonky "nemožné" odsouváme i možné věci. "Neuskutečnitelné", ale proč? Ve snech je přeci všechno možné.
S hlavou v oblacích .. naše doba se snaží všechno logicky vysvětlit. Poltregeisti? Zbloudilé výboje, bludy. Deja vu? Opozdilé reakce mozku, špatná komunikace mezi hemisférami. Věštecké sny? Hlava vám v noci jen přehraje to, co se muselo bezpodmínečně stát. Lidská duše? Hloupost, počítá s s ní jen v psychologii. /I když je prý tělo po smrti o několik gramů lehčí, což by ukazovalo na něco, co z těla zmizelo - duše./ Proč si nemůžeme nechat něco, co nevysvětlíme a dovolí nám to snít? A proč snad nikdo nezpochybní záhadná zjevení Panny Marie a existenci Boha /s kterýmikoliv jmény/? ..
 


Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 29. prosince 2009 v 20:26 | Reagovat

Myslím si, že je obojí osud i náhoda, některé věsi změnit lze o tom není pochyb, ale některé nelze. Tato otázka mi často zní v hlavě a já nejsem schopna na ni odpovědět, možná, že není nidko takoví..

2 Kermisee Kermisee | Web | 5. ledna 2010 v 6:06 | Reagovat

Osud a náhoda...
Měla jsem období, když jsem nad tím taky přemýšlela...pak jsem se na nějaký čas dala k buddhistům (opravdu jen malý odnož) a tam jsem zjistila, že je vlastně oboje....osud je obrovská ruka, která ti postavila základ a pomocí náhody se ženeš dál...a ta ruka před tebe stále skládá pevné kameny, ať jdeš přímo, bokem anebo zpátky dozadu... :-)

Duše...já v dušo věřím...naše srdce nemá možnost milovat...je to jen takový vak plněný krví a nevím, co by v měl mohlo milovat nebo nenávidět....myslím, že duše je někde v našem těle...možná hned pod srdcem...midstrně ukrytá a neviděná, ale někde tam je...:-)
Inu...tato doba nechce teorie ale chce fakta...a tím kazí všechno...sny, touhy, představy... :-( je těžké v této době snít...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«