Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

100 km od města ..

28. ledna 2010 v 22:14 | AngEl |  Cogito, ergo sum

Příští rok se moje spolužačka chystá jet do Ameriky, do USA. Skvělé. Angličtina ji baví, jde jí snad nejlíp ze třídy. Bylo vtipné, když to bylo ještě ve fázi domlouvání s jejíma rodičema a ona říkala, že kdyby chtěla stipendium, tak musejí doložit, že na to opravdu finančně nemají. Což by u nich bylo těžké, jelikož je její táta podnikatel /myslím, že docela úspěšný/.

Psala testy v Praze a říkala, že byly těžký. Tedy, že byly odstupňovaný a že na konci už se docela strácela i ona. Prý se jí tam jeden člověk ptal, jestli by jí nevadilo, kdyby byla na farmě asi 100 km od města. Tak jsme tak zauvažovaly a zjistily, že ta vzdálenost na jejich poměry nebude tak zlá. Ale na jejich.
Když to tak vezmu, tak Praha je od nás vzdálená asi 80 km, tedy tak hodinku jízdy. A asi z toho důvodu je to pro mě strašně vzdálené město /i když pravda, že takový Brno, Ostrava nebo Olomouc jsou dál/. Trmácet se busem nebo vlakem ..
Jo to pokud vím, tak v USA mají už od patnácti řidičák. /Nevím, jak moc by to měnilo situaci domov-Praha, ale to je mi jedno; řidičák bych tak za rok a něco mohla mít taky./
A navíc .. myslím, že naše republika se dá od východu na západ přejet tak za 5 hodin. /Možná víc, mívám špatný odhad./ U Spojených států by to trvalo podstatně déle. /Nejsou oni náhodou pátý největší stát rozlohou?/
Něco jako Austrálie. Města tam jsou velká jako naše vesnice, vzdálenosti nemyslitelné. Stejně jako v Rusku. A Kanadě. Představa toho, že nejbližší civilizace je tak 150 km ode mě je pro zhýčkaného človíčka příšerná.
Možná ale záleží na výchově. Kdybych v takovém prostředí s malou hustotou zalidnění žila od mala a nic jiného neznala, brala bych to úplně jinak. Tak jako všechno.
Bude mi spolužačka chybět, až odjede. Zrovna jeden z lidí, s kterými se dá mluvit docela normálně. Ale už to tak je. A je to její sen, tak ať si ho splní ..
 


Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 29. ledna 2010 v 10:34 | Reagovat

řekla bych že je docela odvážná :-)

2 AngEl AngEl | Web | 29. ledna 2010 v 13:22 | Reagovat

Asi jo .. já bych tam nejela, mezi úplně cizí lidi, bez někoho, koho znám ..

3 Kermisee Kermisee | Web | 31. ledna 2010 v 13:37 | Reagovat

Jo, musím souhlasit s ViVi...
Já bych do toho nešla..i kdybych uměla anglicky dobře...prostě doma je doma...
No řekla bych, že ČR bychom přejeli za více než 5 hodin, jelikož pět hodin jede táta z Vyškova do Prahy...takže...jedině, že by řídil můj strejda, to bychom tam mohli být i za dvě hodiny :D
Ale doufám, že se tam ta tvoje kamarádka dostane a její sen se splní...aspoň někomu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«