Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Kalokagathia

13. ledna 2010 v 15:50 | AngEl |  Ze života mého ..
OTEP - Perfectly Flawed

"Víte co je to kalokagathia?" začíná jeden z ukázkových slohů v naší učebnici mluvnice pro tento ročník. Ha, a víte to? Je to řecký /myšleno samozřejmě starověké Řecko/ ideál, kdy je člověk zároveň duševně a tělesně "krásný", vyspělý. Ne že by to nějak víc souviselo se zbývajícím sdělením, ale jen jsem si s nim ve spojitosti vzpomněla na jednu příhodu z loňského roku, kdy jsme starověké Řecko probírali. Před fyzikou jsme seděli na chodbě, já byla u kluků, tedy u H. a V., a nějak jsme narazili právě na tohle téma. A H. povídá V. :"Víš co je to kalokagathia? Tak se podívej tady," a ukázal na mě. Něřekla bych, že měl pravdu, každopádně to bylo milé.

Spolužačka mi včera říkala takový zajímavý postřeh. O volné hodině jsem seděla na lavici, poslouchala empétrojku a nepřítomně jsem se koukala kamsi z okna. A právě tohla spolužačka na mě, jestli nemám nějaký problém, že vypadám tak, že nějaký mám. S úsměvem jsme jí odpověděla, že je všechno v pohodě. A pak mi po výtvarce říkala, a abych se prý neurazila, že jí nikdy nenapadlo, že takový dokonalý člověk jako já může mít nějaké starosti. Tak já a dokonalá ..
Nejsem dokonalá, abyste věděli. Vůbec. Mám tolik "much", že je to strašné. A už vůbec není pravda, že bych neměla žádné starosti ..
Zrovna předevčírem. Vysvětlete mi, že se nesmím zaobírat nějakou svojí budoucností, svými cíli, kterých bych chtěla v životě dosáhnout. Vždycky totiž přijdu na to, že ty původní, které jsem považovala za správné /objevit něco co by pomohlo spoustě lidí/, jsou ty tam. Vypadá to tak. Což mě vždycky přivede na myšlenku, že žiju zbytečně. Pryč s tím!! Nesmím takhle uvažovat. Já žiju ze dne na den ..

 


Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 14. ledna 2010 v 16:55 | Reagovat

asi tan na lidi působíš, že si myslí, že jsi dokonalá:-)

2 Kermisee Kermisee | Web | 22. ledna 2010 v 11:53 | Reagovat

No, musím souhlasit s ViVienne, ale zároveň vím, jaké to je...také mi dříve nikdo nevěřil, že mám nějaké starosti...určitě lepší doba než tato...jednou se posmutněle zahledím a hned otázky, debilního typu "Co je?".."Je ti něco?" "Co je zas?"...nesnáším to...není to jejich věc fakt nesnáším, když se, obláště moji spolužáci, snaží mi porozumět...nesnáším to...a nesnáším, když někdo tvrdí, že mě zná...
Ale to jsem odkočila...
Kalokagathia...no...třeba jsi opravdu jejím obrazem :-) co víš...určitě ti musela zaplesat dušička..něco takového potěší :-)
Nikdo není dokonalý...ale to ty přece víš...budoucnost...je něco děsivého a nikdy není podle toho, jak si ji kdo naplánuje, bohužel..:-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«