Všechno hezké jednou končí, a tak končím i tady.

Utekla jsem na My life´s ridiculous

Nyktofóbie

11. září 2010 v 11:51 | AngEl |  Ze života mého ..
avan
/Pokud byste si chtěli něco přečíst o fobiích, račte přejít na stránku B. Kabeláčové; naše školní páce :)/
Původně jsem žádný článek psát nechtěla. Proč taky? I když se každý den děje něco zajímavého, není to nic, co by nemohlo potkat kohokoliv z nás. No prostě ne.
Jenomže ... ono se včera stalo něco, co bych sem ráda napsala.


Přes noc jsem byla doma sama. Což není nic moc divného /i když teď už zřídkavého/, je mi skoro osmnáct, zvládnout bych to měla a navíc jsem měla klid od všech a všeho. /Jen tak mimoděk jsem si vzpomněla na to, jak jsem byla někde v devítce před Vánoci doma sama večer. Venku tma, pusitila jsem si Underworld a šla dělat těsto na perníčky do školy; nešel mi oddělat med od kámoše a bylo to strašně fajn, ten večer./
Už od čtvrtka mi bylo ne zrovna dobře. Bolelo mě v krku, i když to byla bolest, o níž jsem věděla, že do neděle přejde. Do školy jsem šla, protože máme v pátek od deseti a učím jen čtyři hodiny, takže to stojí za to tam ještě jít. Doma jsem si lehla a tak trošku spala.
Někde okolo šestý odjela máma s babičkou. Stále ještě bylao vše v pohodě. Až na to, že jsem si přečetla, že z Kosmonos utekl /už ve středu/ jeden psychopat. I když Kosmonosy budou někde 50 km daleko, od středy bylo času dost. No ale co, to ještě šlo.
Okolo půl osmé volala máma a já jí říkala, že půjdu spát. Ale nakonec se mi nějak nechtělo a v devět jsem se přemístila do obyváku k televizi. Našla jsem tam nějakej program se záznamem nějakého koncertu. Tak si tak stříhám náplasti, abych je mohla dát do peněženky /minulá neděle mi je vyčerpala/, a najednou zazvonil telefon. Což by nebylo nic divného, zazvonil jednou, což mohla být máma, i když ta si myslela, že už spím. Jenže při tom jak zvonil, mi zablikala lampa v obyváku. Šla jsem zavola mámě, ale ta mi nevovlala. Nevolala k nám ani teta. Takže vlastně nevíme kdo to byl.
Když mi to zpátky volala máma, že to teta taky nebyla, tak si tak povídáme a najednou blik a
z předloňského podzimu
 vypadl proud. Nemohla jsem se pohnout; koukala jsem se někam do obyváku, kde ještě bylo trošku světla z venčí. U mámy taky vypli proud, což bylo aspoň trošku uklidňující. Měla jsem si rozsvítit svíčku /vedle telefonu máme solnou lampu/, ale to jsem ještě před tím musela udělat pár kroků směrem do tmy, nahmátnou ve skříňce svíčku, najít sirky /ještěže je dáváme každý den na jedno jediné místo/ a se sluchátkem v ruce /protože jsem se bála ho odložit, protože to by všude bylo jenom strašné ticho/ zapálit knot. Povedlo se mi to naštěstí hned na druhý pokus. A do dvou minut šel zase proud. Mámě se rozehrálo rádio, televize skočila na program, který jsem nechtěla. Lampa ještě dvakrát zablikala, ale už nezhasla. Raději jsem šla hned potom spát. Stejně už bylo deset.
Chtěla jsem usnout při puštěné hudbě z rádia, ale nepovedlo se mi to. Jen to zabránilo tomu, abych se vyděsila, když mi někdo zařval venku před pokojem /kolikrát já jsem si přála nebydlet v přízemí s oknem do ulice/.
No a tak se včera zase projevil můj strach ze tmy. Což o to, noc mám ráda, při rozsvícené lampičce jsem taky nikdy spát nemusela, ale když takhle vypadne proud, tak je to zlý. Vadí mi, že ve tmě nevidím, jestli mám před sevou dva metry nebo kilometr, že nevím, jestli na mě nevyskočí NĚCO.
Podle očekávání jsem se ráno probdila jen s rýmou a téměř žádnou bolestí v krku.
Půjdu si sklidt stůl, douložím si přívěsky na krk, udělám si oběd /dobrej zelenivoej salát :) /, půjdu ven se pomlátit tenisákama /možná to i někdy vysvětlím/, udělat úkol na němčinu a tak po různu.
Mějte se krásně
Páá
Edit: /večer, vlastně v noci:) / K pomlácení tenisákama došlo až večer /ale úspěšně, protože jsem se naučila něco, co jsem se naučit chtěla/. Máma mi totiž zavolala a trošku výhrožným tónem donutila, abych přijela za nía vyzvedla si na druhý den oběd. Takže jsem se rychle pobalila /a do tašky "náhodou" vrazila i tenisáky/ a jela. S mámou jsem byla u pole, mlátila se tenisákama /no možná taky ne, takový trdlo zase už taky nejsem/ a pokokuju po tom klukovi v zelenym tričku, co jde po silnici/cestě. A hlavou mi bleskne: Snad to není on, jen ať to není on, jen ať si mě nevšimne. No a tak si povídám s matinkou, něco jí vyprávím, když na mě NĚKDO zahvízdá. Áno, "tečka za devítkou" /vtipné označení, což?/, T.M. Byl to on, všimnul si mě /a pozdravil, což myslím udělá vždycky, když se potkáme, jenomže my se nepotkáváme moc často; vlastně za ten roc co se známe, jsme se potkali asi desetkrát:) /. Ach-jo. Proč se věci mají takhle? Proč nemůže být jeden z nás jiný?
Ven jsem tu vypadla po půl páté. Měli jste vidět ten obličej našeho souseda, který něco vytrhával u našeho společného plotu, když jsme venku "cvičila". Cha, jeden se bavil víc než druhý :)
 


Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 11. září 2010 v 15:34 | Reagovat

myslím, že ti rozumím a na tvém místě bych se taky bála

2 Luego Luego | Web | 12. září 2010 v 9:21 | Reagovat

taky se bojím tmy, a to úplně stejným způsobem jako ty, takže ti úplně rozumím. Já bych asi ani nezvládla zapálit tu svíčku...

3 Lily Addams Lily Addams | Web | 12. září 2010 v 11:13 | Reagovat

Nejhorší, je když jdu po tmě ráno na autobus...

4 pavel pavel | Web | 12. září 2010 v 12:40 | Reagovat

zdá se že bydlíš sama, když si chodíš pro jídlo někam k mámě... dobrá informace, zavolám kámoši z Kosmonos a dnes v noci nás čekej :-D
já mám strach ze své ženy... to taky patří k fóbii? :-D

5 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 5. července 2011 v 14:43 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pics from DevintArt&Daemon(obaly knih); brushe buď nevim odkud, nebo od Blanch z LC, anebo od goodfriend; fonty: ginga, el!font gothic, vtks revolt, times new roman, a charming font; text v záhlaví z písničky Marilyna Mansona If I Was Your Vampire
»copyright by AngEl 2008 - 2010«